2018-04-17

Teisėsaugos Diena


Prokurorai pagaliau ryžosi prabilti apie didelį rezonansą sukėlusį politinės korupcijos ikiteisminį tyrimą, kuriame figūruoja ne tik buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio pavardė, bet ir kitų Seimo narių, žinomų verslininkų, kuriuos per dvejus metus trukusį tyrimą apklausė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša teigė: „Norime pranešti, kad baigėme politinės korupcijos bylą, surašytas kaltinamasis aktas, šiuo metu jis įteikinėjimas kaltinamiesiems“. Anot jo, iš viso byloje yra aštuoni kaltinamieji. Jau rytoj byla keliaus į teismą. Tyrėjų teigimu, šioje byloje gali būti skirtos laisvės atėmimo bausmės iki 8-erių metų.
Lietuvos kriminalistai pastarosiomis dienomis vykdo plataus masto operaciją ir žada trečiadienį pranešti apie darbo vaisius.

Neatmetama, kad šie sulaikymai gali būti susiję su narkotikų prekyba. Taip pat gali būti, kad operacija susijusi su vieno iš Agurkinių gaujos lyderių Deimanto Bugavičiaus ir bušido kovotojo Remigijaus Morkevičiaus nužudymais.


2018-04-16

Finansų Ministrų Dėsnis

Lietuvos finansų ministrai 
MinistrasLaikotarpis
1Romualdas Sikorskis1990.03.17 – 1991.01.13
2Elvyra Janina Kunevičienė1991.01.13 – 1992.07.23
3Audrius Misevičius1992.07.23 – 1992.12.12
4Eduardas Vilkelis1992.12.12 – 1995.03.10
5Reinoldijus Šarkinas1995.03.10 – 1996.02.23
6Algimantas Križinauskas1996.02.10 – 1996.12.04
7Rolandas Matiliauskas1996.12.04 – 1997.02.19
8Algirdas Gediminas Šemeta1997.02.19 – 1999.06.01
9Vytautas Dudėnas1999.06.01 – 2000.10.27
10Jonas Lionginas2000.10.27 – 2001.07.04
11Dalia Grybauskaitė2001.07.04 – 2004.05.04
12Algirdas Butkevičius2004.05.04 – 2005.05.13
13Zigmantas Balčytis2005.05.13 – 2007.05.16
14Rimantas Šadžius2007.05.16 – 2008.11.28
15Algirdas Gediminas Šemeta2008.12.09 – 2009.06.30
16Ingrida Šimonytė2009.07.07 – 2012.12.13
17Rimantas Šadžius2012.12.13 - 2016.06.15
18Rasa Budbergytė2016.06.23 - 2016.12.13
19Vilius Šapokanuo 2016.12.13
kone dvigubai jaunesni už Izraelio kolegas.

Na, pusantro karto tai tikrai - nepatingėkit paskaičiuoti:
#MinisterPartyGovernmentTerm startTerm endNotes
1Eliezer KaplanMapaiP12314 May 194825 June 1952Died in office
2Levi EshkolMapai34567891025 June 195226 June 1963
3Pinchas SapirMapai
Alignment
Labor Party
11121326 June 19635 August 1968
4Ze'ev SherfAlignment13145 August 196815 December 1969
Pinchas SapirAlignment151615 December 19693 June 1974
5Yehoshua RabinovitzAlignment173 June 197420 June 1977
6Simha ErlichLikud1820 June 19777 November 1979
7Yigal HurvitzLikud187 November 197913 January 1981
8Yoram AridorLikud18192021 January 198115 October 1983
9Yigal Cohen-OrgadLikud2018 October 198313 September 1984
10Yitzhak Moda'iLikud2113 September 198416 April 1986
11Moshe NissimLikud212216 April 198622 December 1988
12Shimon PeresAlignment2322 December 198815 March 1990
13Yitzhak ShamirLikud2315 March 199011 June 1990Serving Prime Minister
Yitzhak Moda'iNew Liberal Party2411 June 199013 July 1992
14Avraham ShochatLabor Party252613 July 199218 June 1996
15Dan MeridorLikud2718 June 199620 June 1997
16Benjamin NetanyahuLikud2720 June 19979 July 1997Serving Prime Minister
17Yaakov NeemanLikud279 July 199718 December 1998
Benjamin NetanyahuLikud2718 December 199823 February 1999Serving Prime Minister
18Meir SheetritLikud2723 February 19996 July 1999
Avraham ShochatOne Israel286 July 19997 March 2001
19Silvan ShalomLikud297 March 200128 February 2003
Benjamin NetanyahuLikud3028 February 20039 August 2005
20Ehud OlmertLikud
Kadima
309 August 20057 November 2005
21Avraham HirschsonKadima314 May 200622 April 2007
Ehud OlmertKadima3122 April 20074 July 2007Serving Prime Minister
22Roni Bar-OnKadima314 July 200731 March 2009
23Yuval SteinitzLikud3231 March 200918 March 2013
24Yair LapidYesh Atid3318 March 20132 December 2014
Benjamin NetanyahuLikud332 December 201414 May 2015Serving Prime Minister
25Moshe KahlonKulanu3414 May 2015
Kubilius, Andriukas, čia irgi čempionas* - jam, 52-rių metų finansiniam neišmanėliui, turėjusiam jaunesnius negu keturiasdešimtmečius - ką ten 40 - nė 35-rių nesulaukusius finansų ministrus (Algirdas Šemeta – 34-erių ir Ingrida Šimonytė – 34-erių), tais pačiais, finansų, klausimais
patarė (:))))26-metis!
Lietuvos Respublikos BVP krito labiausiai pasaulyje.
Teko pašaudyt į riaušininkais virtusius mitinguotojus.
* :)
:))
:(((